Nawigacja

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  16 stycznia w czwartek odbędzie się zebranie z rodzicami:

  16;00 - Szkoła Podstawowa

  17;00 - Zebranie ogólne w sali gimnastycznej

  17:20 - Gimnazjum

 • PROJEKT DBI

  PROJEKT DBI

  W naszej Szkole od stycznia do końca lutego trwa projekt związany z bezpieczeństwem dzieci w Sieci. Przewidziano: zajęcia edukacyjne w klasach, udział uczniów i nauczycieli w kursach e-learningowych, konkurs plastyczny i informatyczny, gazetki tematyczne. Regulaminy konkursów oraz informacja o projekcie znajdują się w zakładce nauczyciela p. Sylwii Płonki. Adres strony internetowej kursów e- learningowych: www.fdn.pl/kursy , kod aktywacyjny potrzebny do rejestracji ucznia posiada opiekun centrum p. Lidia Stępień oraz informatyk p. Sylwia Płonka. Kurs kończy się otrzymaniem dyplomu. Zachęcamy do udziału.

 • Projekt „Szkoły przyszłości w Gminie Panki”

  Projekt „Szkoły przyszłości w Gminie Panki”

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoły przyszłości w Gminie Panki”. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w następujących zajęciach: zajęcia ekologiczne, zajęcia edukacja regionalna,  j. angielski, zajęcia matematyczne,  zajęcia „łowcy talentów w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych", j. polski, matematyka, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia psychologiczno – pedagogiczne, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia logopedyczne. Zajęcia współfinansowane są z UE. 

 • TUWIMIADA

  TUWIMIADA

  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie TUWIMIADA, w ramach którego przewidziany jest m. in. turniej wiedzowy ze znajomości wierszy polskiego twórcy oraz konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza poety. Więcej informacji: https://sppanki.edupage.org/text/?text=teachers/-16&subpage=2& Zachęcamy!

 • Sprawdzian próbny szóstoklasistów

  Sprawdzian próbny szóstoklasistów

  12 grudnia 2013 r. szóstoklasiści z naszej szkoły pisali sprawdzian próbny. 

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika

  4 grudnia 2013 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy II obejrzeli przedstawienie pt. "Na wyspie Książkolandii", przygotowane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki. Następnie kandydaci na czytelników złożyli przyrzeczenie, po którym dokonano aktu pasowania. Na koniec drugoklasiści udali się do biblioteki, gdzie poznali zasady korzystania z niej oraz wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Życzymy wielu ciekawych przeżyć z bohaterami książek.

 • „Cały Powiat śpiewa z nami”

  „Cały Powiat śpiewa z nami”

  W Powiatowym Festiwalu Piosenki dziecięcej pt; „Cały Powiat śpiewa z nami” wzięło udział 6 uczniów szkoły podstawowej. I miejsce zdobył Szymon Miśtal z klasy V.

  Gratulujemy.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  21 listopada w baszej szkole odbył się apel poświęcony Światowemu Dniu Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ciekawe święto w naszym kalendarzu. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

           Wśród wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ramach Plebiscytu Życzliwości każda klasa wraz z wychowawcą wyłoniła 3 najżyczliwszych uczniów. Otrzymali Oni z rąk pani dyrektor dyplomy Kawalera Życzliwości.

   

 • 11 listopada 2013 - Nadanie Sztandaru Zespołowi Szkół w Pankach

  11 listopada 2013 - Nadanie Sztandaru Zespołowi Szkół w Pankach

   

  11 listopada 2013 w kościele w Pankach odbyła się uroczysta msza za ojczyznę w 95 rocznicę odzyskania niepodległości, podczas której poświęcony został sztandar nowo utworzonego Zespołu Szkół.

 • KONKURS HISTORYCZNY

  KONKURS HISTORYCZNY

  W listopadzie odbył się konkurs historyczny „Losy żołnierza polskiego, dzieje oręża i losy żołnierza polskiego w latach 1939-1945”.  Do II etapu zakwalifikował się Wojciech Mazur z kl. VI Szkoły Podstawowej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI Z ELEMENTAMI PRZYRODY

  8 listopada 2013r. jedenastu uczniów klas V-VI wzięło udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z elementami Przyrody. Do II etapu konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy VI Martyna Saide.

  Życzymy powodzenia.

   

 • KONSULTACJE Z RODZICAMI

  KONSULTACJE Z RODZICAMI

  W dniu 4 listopada 2013 o godzinie 1700 w Zespole Szkół w Pankach odbędzie się

  zebranie z rodzicami w celu poinformowania o wynikach nauczania oraz zachowania

  uczniów.

  Zapraszamy wszystkich rodziców.

 • CZUWAJ!

  CZUWAJ!

  Dnia 19 października 5 DH SŁONECZNI zajęła III miejsce w X Jubileuszowym Rajdzie o Puchar Komendanta ZHP. Rajd odbywał się na terenie gminy Przystajń. Organizatorem rajdu była 4 DH "Bór" z Boru Zajacińskiego.

 • XIII Dzień Papieski

  XIII Dzień Papieski

  16 października 2013 r. obchodziliśmy XIII Dzień Papieski. Jak co roku zaprosiliśmy na tę uroczystość członków społeczności lokalnej. Przygotowaliśmy spektakl słowno - muzyczny oparty na poezji Jana Pawła II, który wzbogacony był prezentacją multimedialną. 

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

   

  W dniu 14 października 2013 w Zespole Szkół w Pankach odbyła się uroczysta akademia

  z Okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły 

  Podstawowej i Gimnazjum. Uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorządu

  Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz wychowawcy klas pierwszych

  przygotowali montaż słowno-muzyczny dla wszystkich pracowników Zespołu Szkół w

  Pankach oraz emerytów. Pierwszoklasiści również przedstawili swoje talenty aktorskie.

  Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia Szkoły

  Podstawowej i Gimnazjum przez Dyrektora Zespołu Szkół w Pankach mgr Renatę

  Tomczyk. Na koniec uroczystości zarząd Samorządu Uczniowskiego SP i Gimnazjum

  złożył życzenia wszystkim pracownikom i emerytom w dniu ich święta.

   

 • Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa – Październik 2013 (European Cybersecurity Month – ECSM 2013)

  Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa – Październik 2013 (European Cybersecurity Month – ECSM 2013)

  Już po raz drugi w Europie organizowana jest w październiku kampania mająca na celu podniesienie poziomu świadomości dotyczącej zagrożeń cyberprzestrzeni. Celem Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest zarówno popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, jak i promocja bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii IT wśród szerokiej grupy użytkowników: w domu, w pracy, w szkole, na uczelni – co jest jednym z priorytetów Europejskiej Strategii Cyber Bezpieczeństwa.

  Więcej informacji o inicjatywach podejmowanych w naszym kraju w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa możemy znaleźć na stronach:

  www.bezpiecznymiesiac.pl oraz www.nask.pl

  Znajdują się tam również quizy wiedzy o bezpieczeństwie dedykowane zarówno starszym, jak i młodszym użytkownikom sieci organizowane przez NASK.  Jeśli dobrze odpowiesz na wszystkie pytania, czeka na Ciebie nagroda w postaci dyplomu, który będziesz mógł wydrukować na tej stronie. Osoby, które uzyskają dyplom otrzymają ocenę celującą za pracę dodatkową z zajęć komputerowych.  

 • ZŁAZ LEŚNY 2013

  27 września 48 uczniów Szkoły Podstawowej i 15 uczniów Gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyło w złazie leśnym zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Oddział Kłobuck i Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku przy współudziale Nadleśnictwa Kłobuck. Podczas kilkugodzinnego spaceru po trasie przez Rezerwat Przyrody uczestnicy imprezy zdobywali wiadomości na temat szlaku, uczestniczyli w konkursie na znalezienie najpiękniejszego grzyba  oraz nabywali różne umiejętności, np. rozpoznawania drzew i krzewów, ale też i właściwego zachowywania się w lesie. Po dotarciu do siedziby Nadleśnictwa w Kłobucku uczestniczyliśmy w konkursach i zawodach sportowych oraz odpoczywaliśmy przy wspólnym ognisku z kiełbaskami.

 • POŻEGNANIE LATA - DZIEŃ PIEGUSA

  POŻEGNANIE LATA - DZIEŃ PIEGUSA

  23 września uczniowie klas I-III żegnali odchodzące lato. Dzień ten zapisał się w naszej szkole jako Dzień Piegusa. Uczniowie z wymalowanymi  piegami  na twarzy brali udział w wielu zabawach i konkursach. Zmęczeni, ale szczęśliwi chętnie posilili się kiełbaskami upieczonymi przez mamy.

 • Absolwenci

  Absolwenci

  Drodzy Absolwenci!

   

  Nasza Szkoła zainteresowana jest utrzymywaniem kontaktów ze swoimi Absolwentami i pozyskiwaniem informacji o ich  dalszych losach -  edukacji, osiągnięciach, sukcesach zawodowych i życiowych oraz danych kontaktowych. Pozyskane informacje będą służyć stworzeniu bazy danych. Informacje osób, które wyrażą zgodę na ich publikację (zdjęć, osiągnięć), zostaną wykorzystane również do promocji Szkoły i jej Absolwentów. W celu pozyskania danych uruchomiona została e-mailowa skrzynka kontaktowa: absolwenci.szkolapanki@poczta.onet.pl.

  Jesteśmy również otwarci na sugestie, opinie i wskazówki dotyczące działań szkoły.

  Wierzymy, że portal ten będzie aktualny dzięki Waszej aktywności i chęci kontaktu ze swoją byłą Szkołą. 

 • Skrzynka zaufania

  Skrzynka zaufania

  Drogi Rodzicu, drogi Uczniu!

  Pragniemy poznać Twoje oczekiwania i opinie na temat pracy naszej Szkoły.

  Jeśli chcesz:

  Ø powiedzieć coś ważnego,

  Ø podzielić się uwagami,

  Ø zwrócić uwagę na jakiś problem,

  Ø zgłosić propozycję ciekawej inicjatywy

  -  zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na Twoje sugestie. Możesz je zgłaszać bezpośrednio u Dyrektora Zespołu Szkół, wychowawcy, pedagoga szkolnego i każdego nauczyciela.

  W celu doskonalenia pracy w naszej szkole uruchomiona została również SKRZYNKA ZAUFANIA,

  do której można wrzucać wszelkie propozycje i opinie. Skrzynka znajduje się w świetlicy szkolnej.

  Uwagi można wysyłać również przez e-mail na adres:  skrzynkazaufania.zspanki@poczta.onet.pl

  Zapraszamy!

  Zapraszamy!

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pankach
  Szkoła Podstawowa w Pankach, ul. Tysiąclecia 17, 42-140 Panki
 • tel(fax) - 034 3179024

Galeria zdjęć